صندلی گیمینگ طوری طراحی می‌شود که بر اساس نیاز های گیمرها باشد، ضمن اینکه گیمر ها قادر باشند ساعت های طولانی بدون احساس خستگی بر روی آن نشسته و مشغول بازی باشند. طراحان این نوع از صندلی ها در واقع زمان زیادی را صرف تحقیق بر روی چگونگی فعالیت گیمیر ها در زمان بازی انجام داده اند، برای اینکه دربیابند آن‌ها چگونه بر روی صندلی می‌نشینند، یا اینکه چه حالت هایی در زمان بازی به خود می‌گیرند.

این طراحان بعد از تحلیل و بررسی چگونگی نشستن گیمرها صندلی‌هایی طراحی می‌کنند که همه نیاز آن‌ها را برطرف نماید. با سایت آون کامپیوتر همراه باشید تا برخی از انواع صندلی گیمینگ، کاربرد های آن‌ها و غیره را مورد بررسی قرار دهیم.


در چند نکته کلی را برای انتخاب یا عدم انتخاب یک صندلی گیمینگ مطرح می‌کنم:


زمان استفاده: اگر برای بازی کردن بسیار وقت صرف می‌کنید یا کار های سنگین و طولانی مدت انجام میدهید، یک صندلی گیمینگ می‌تواند مفید باشد. این صندلی‌ها به طور معمول دارای کمکی های خاصی مثل بخش‌های برای کمر و گردن، میز برای صفحه‌کلید برای موس هستند و قابل تنظیم ارتفاع و شیب هستند که می‌توانند به راحتی و محافظت از سلامتی شما کمک کنند.

راحتی: اگر شما به دنبال یک صندلی راحت برای نشستن برای مدت طولانی هستید، یک صندلی گیمینگ می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این صندلی‌ها معمولاً دارای فوم چرمی یا مشابه آن که از عرق کردن های زیاد جلوگیری میکنید.

بودجه: باید به میزان بودجه‌ی خود هم توجه کنید. صندلی‌های گیمینگ ممکن است گزینه‌های گران باشند. در صورتی که بودجه‌ی محدودی دارید و فقط به یک صندلی راحت نیاز دارید، ممکن است به جای یک صندلی گیمینگ به گزینه‌های دیگر در بازار نیز نگاهی بیندازید. البته صندلی گیمنگ ارزان قیمت هم پیدا میشود.

استفاده چند منظوره: اگر قصد دارید از صندلی خود به عنوان یک صندلی کاری هم استفاده کنید، میتواند گزینه مناسبی باشد زیرا از راحتی بسیار بالایی نسبت به صندلی های ادارای یا حتی سایر صندلی ها دارد.

آیا صندلی گیمینگ می‌تواند مورد استفاده افراد دیگر نیز باشد؟

بله این صندلی ها علاوه بر گیمرها برای افراد زیر مناسب هستند.

  • افرادی که دور کار بوده و در خانه مدت زمان زیادی را باید پشت صندلی بنشینند
  • افرادی که در محیطی اداری کار می‌کنند و قصد دارند بهره‌وری‌شان را افزایش بدهند
  • دارای مشکلات حرکتی هستند و زمانی که روی صندلی می‌نشینند، بدنشان به حمایت بیشتری نیاز پیدا می‌کند
  • به کمردرد‌های مزمن یا شدید مبتلا می‌باشند
  • می‌خواهند تا آنجایی ‌که می‌شود روی صندلی‌ احساس راحتی داشته باشند


مزایای صندلی گیمینگ

اگر شما نیز جز افرادی می‌باشید که بایستی مدت زمان زیادی را در پشت کامپیوتر صرف کنید باید بدتان در حالت آسوده‌ای قرار گیرد، خرید صندلی گیمینگ برای حمایت از کمر عالی هستند. این مورد روی کارایی و افزایش انرژی‌تان تأثیر بسیاری دارد. صندلی گیمینگ موجب صاف ماندن بدنتان در مدتی که روی صندلی نشسته‌اید می‌شود. متأسفانه صندلی‌های معمولی اداری حتی نوع استاندارد آن‌ها قادر نیستند از ماهیچه‌های کمر و گردنتان برای مدت طولانی محافظت بکنند. این صندلی‌ها همچنین سبب منحنی شدن ستون فقرات می‌گردند که در نهایت کمردرد و مشکلات دیگری به همراه خواهند آورد.

این صندلی ها برای افرادی که مبتلا به گردن یا کمر درد هستند هم بسیار مناسب است.

انواع صندلی‌های گیمینگ

انواع صندلی‌های گیمینگ | آون کامپیوتر

در بازار چهار نوع صندلی گیمینگ موجود است:

کامپیوتری

کنسولی

مسابقه‌ای

بین‌بگ

صندلی های گیمینگ کامپیوتری: این صندلی ها به طوری طراحی شده‌اند که بتوان آن‌ها را پشت میز تحریر قرار داد. پس اگر به یک صندلی برای پشت میز خود نیازمند هستید و قصد دارید ساعت‌ها سرگرم کار با کامپیوتر بشوید یا اینکه بازی‌های کامپیوتری انجام دهید، این نوع صندلی انتخابی بسیار مناسب برایتان است.

صندلی های گیمینگ کنسولی: در واقع این صندلی ها نسبت به صندلی های گیمینگ دیگر از تنوع بیشتری برخودار می‌باشند، این صندلی ها در انواع و شکل های گوناگونی عرضه میگردند و همانطور که از نامشان پیداست برای بازی با کنسول بازی گیمینگ ساخته شده‌اند. معروفترین این نوع از صندلی ها صندلی های راکر نام دارند، این صندلی ها را میتوانید مستقیما بر روی زمین قرار دهید چون پایه دار نیستند.

صندلی‌های مسابقه‌ای: این نوع صندلی ها پیشرفته ترین نوع صندلی برای گیمرها به شمار میروند، این صندلی ها حالت مسابقه ای را برای افراد ایجاد مینمایند. گیمرهای حرفه‌ای مسابقات یا کسانی که با جدیت پیگیر این بازی‌ها هستند، اغلب به سراغ پیشرفته‌ترین صندلی‌های گیمینگ مسابقه‌ای میروند و البته که این نوع صندلی‌ها گاها چندین میلیون تومان ارزش دارند.

صندلی‌های بین‌بگ: در این مورد کمی سخت است که به این صندلی‌ها به عنوان صندلی‌های گیمینگ فکر کنید ولی خیلی از گیمرها از این صندلی‌ها به‌ علت نرم و راحت بودنشان استقبال زیادی به عمل می اورند. این صندلی‌ها در کل بزرگ می‌باشند و اغلب با فوم پر می‌گردند و روکش آن‌ها از جنس مایکروفیبر یا چرم جیر میباشد. این صندلی ها ویژگی های حمایت از کمر و گردن را دارا نیستند، اما در عوض در هنگام نشستن تمامی حالت های بدتان را پشتیبانی میکنند.

نکاتی که بهتر است در زمان خریداری صندلی گیمینگ توجه داشته باشید | آون کامپیوتر

نکاتی که بهتر است در زمان خریداری صندلی گیمینگ توجه داشته باشید

فوم سرد ممکن است به‌طور یکنواختی از بدن‌تان حمایت بکند و البته با وجود اینکه محکم‌ترین جنس محسوب می‌شود، از سایر جنس های دیگر احساسی نرم‌تر به شما القا کند، حتی اگر کل روز را روی صندلی مینشینید. پس دقت کنید که صندلی‌هایی بخرید که نشیمنگاه آن‌ها از جنس فوم سرد باشد. اگر جنس نشیمنگاه صندلی، عادی و معمولی باشد، بعد از گذشت مدتی نشستن بر روی آن، زانوهایتان فریم استیلی صندلی را حس می‌کند و اینکه دیگر توانایی نشستن برای مدت طولانی بر روی آن را نخواهید داشت.

زمان خرید صندلی گیمینگ به تکیه‌گاه آن توجه داشته باشید. هنگام بررسی نمودن تکیه‌گاه صندلی دو مورد هست که بایستی به این دو ویژگی حمایت از کمر و گردن و قابلیت تنظیم آن نگاه کنید.

مورد بعدی بدنه است که یکی از مهمترین بخض های یک صندلی به حساب می اید. اغلب صندلی‌های گیمینگ امروزی از بدنه‌ای فلزی برخوردار هستند تا قادر باشند وزن‌های زیاد را به اسانی تحمل کنند. همچنین اسکلت این صندلی‌ها بیشتر از فولاد ضدزنگ یا آلیاژ آلومینیومی ساخته شده است. مدل‌های آلومینیومی اکثرا قیمت مناسب تری در مقایسه با نوع فولادی آن دارد.

قیمت صندلی‌ گیمینگ چقدر است؟

هنگام صحبت از یک محصول گیمینگ اولین چیزهایی که به ذهن یک شخص خطور می‌کند، ظاهر جذاب و قیمت های بالای آن خواهد بود. حتما شما نیز خبر دارید که محصولات گیمینگ به طور کل محصولات بالارده و گران قیمتی هستند، این صحبت‌ها در مورد صندلی گیمینگ نیز مورد بحث است.

 بهتر است بدانید که قیمت صندلی‌های اداری به شکل میانگین حدودا ۴۰ اتا ۵۰ دلار هستند. ولی قیمت صندلی‌ های گیمینگ شروع قیمت بالاتری خواهند داشت و در مدل‌های پایه برچسب قیمتی در حدود ۱۰۰ دلاری می‌باشند.

معایب این صندلی ها | آون کامپیوتر

معایب این صندلی ها

هزینه: یکی از اصلی‌ترین معایب صندلی‌های گیمینگ، قیمت بالای آن‌هاست. این صندلی‌ها معمولاً به عنوان محصولات لوکس تبلیغ می‌شوند و ممکن است برای بسیاری از افراد پرهزینه باشند.

اندازه و فضایی که اشغال می‌کنند: برخی از صندلی‌های گیمینگ نسبت به صندلی‌های دیگر بزرگتر و جاگیرتر هستند، بنابراین اگر فضای محدودی دارید، ممکن است نتوانید آن را به راحتی جا دهید.

وزن: بسیاری از صندلی‌های گیمینگ نسبت به صندلی‌های معمولی سنگین‌تر هستند. این وزن اضافی ممکن است حمل و نقل و تنظیم مکان آن را دشوارتر کند. برخی از این صندلی ها وزنی معادل 25 کیلوگرم دارند.

طراحی زیبایی محور: صندلی‌های گیمینگ اغلب به طور متمرکز بر روی طراحی ظاهری تولید می‌شوند، اما این ممکن است برای برخی افراد و در برخی مکان ها مثل ادارات شرکت ها و... نامناسب باشد

نیاز به نگهداری: برخی از صندلی‌های گیمینگ دارای بخش‌های چرمی یا مواد مشابه هستند که نیاز به نگهداری و تمیزکاری دارند. اگر به طور منظم مراقبت نشوند، ممکن است کیفیت آن‌ها کاهش یابد.

نتیجه: فروشگاه اینترنتی آون کامپیوتر در این مقاله برای شما توضیحاتی شرح داد، در نهایت باز هم این شما هستید که با توجه به بودجه خود و اینکه آیا این صندلی به درد شما میخورد یا نه تصمیم خواهید گرفت.