یکی از وسایل مهمی که گیمرها به آن نیاز دارند، صندلی گیمینگ است که موجب راحتی افراد در طول مدت زمان انجام بازی می‌شود. قطعا داشتن چنین صندلی راحتی فراوانی را به گیمر ارائه می‌دهد زیرا در طولانی مدت ناراحتی در بدن خود احساس نخواهد کرد. 

گذشته از آن این نوع صندلی‌ها ویژگی‌هایی برخلاف صندلی‌های ساده دارند و در همین بین گیمرها سعی می‌کنند با خرید صندلی گیمینگ بتوانند نیاز خود را برآورده سازند. ما در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید صندلی گیمینگ ارزان داشته باشیم تا اگر با بودجه محدود رو به رو هستید، بتوانید مدل موردنظر را تهیه کنید, پس با ما در وبلاگ آون کامپیوتر همراه باشید

آشنایی با صندلی گیمینگ

در حقیقت صندلی گیمینگ همان صندلی‌های چرمی قبل هستند با ارتقایی در قابلیت و تجربه کاربری راحت. این نوع صندلی ارگونومی بسیار خوبی داشته که راحتی را به مخاطب ارائه می‌دهند. ناگفته نماند کسانی که در طولانی مدت مقابل رایانه شخصی خود هستند، بی شک داشتن یک صندلی گیمینگ پیشنهاد می‌شود زیرا ناراحتی عضلانی را به حداقل خواهد رساند.

تاریخچه صندلی گیمینگ

در ابتدا شرکت‌های تولیدکننده صندلی برای واقع گرایانه شدن بازی‌های شبیه ساز رانندگی به تولید چنین مدل‌هایی پرداختند. صندلی‌هایی که با واکنش مثبتی رو به رو شد و با گذشت زمان و تقاضا بازار به شکل امروزی عرضه می‌شوند.

آشنایی با انواع صندلی گیمینگ

 • صندلی بازی کنسولی: صندلی‌های کنسولی همانطور که از نامشان پیداست، برای گیمرهای کنسول بازی ساخته شدند. آنها چرخی نداشته و قابل حرکت نیستند. این صندلی‌ها که نوعی راکر هم هستند، به صورت L طراحی شده و راحتی بسیاری در بخش تکیه گاه به مخاطب می‌دهند. در چنین صندلی گیمر با حرکت دادن خود می‌تواند آن را به حرکت درآورد. 
 • صندلی بازی مسابقه‌: این صندلی‌ها در نوع خود گران‌ترین هستند و از فریمی در آنها به کار گرفته می‌شود تا بتوان کلاچ، ترمز، فرمان و برخی لوازم دیگر نصب کرد و به یک صندلی ویژه شبیه ساز رانندگی تبدیل نمود. 
 • صندلی راحتی: یکی از ارزان‌ترین نوع صندلی گیمینگ همین مدل است. در داخل آن با فوم و الیاف پر شده و برخی از گیمرها به دلیل راحتی بسیار و انعطاف پذیری آن را تهیه می‌کنند. البته در این مدل خبری از تکیه گاه قابل تنظیم نیست.
 • صندلی بازی کامپیوتری: در چنین صندلی شما شاهد پنج چرخ در زیر آن هستید و یک اهرم نیز برای تغییر ارتفاع آن تعبیه شده است. این نوع صندلی را به صورت 360 درجه می‌توان چرخاند. به کمک دستگیره‌ها، می‌توانید آرنج خود را روی آن تکیه داده و به خوبی با ماوس و کیبورد فعالیت کنید.

نکاتی که باید در هنگام خرید صندلی گیمینگ رعایت کنید

 • قیمت: افراد می‌توانند با توجه به بودجه‌ای که دارند یک صندلی گیمینگ را خریداری کنند. هرچه بودجه شما بیشتر باشد، می‌توانید مدلی را تهیه کنید که از کیفیت بالاتر و امکانات بیشتر بهره می‌برد. 
 • تنظیمات: تفاوت اصلی صندلی گیمینگ نسبت به صندلی ساده، داشتن امکانات تنظیماتی بیشتر است که راحتی قابل توجهی را برای مخاطب رقم می‌زند. برخی صندلی گیمینگ تنها یک قابلیت تنظیم پشتی را دارا هستند و برخی دیگر نیز برای هر بخش قابلیت تنظیماتی دربرمی‌گیرند.
 • نوع: به طور کلی صندلی‌های گیمینگ انواعی دارند که می‌توان به مدل بازی کامپیوتری، کنسولی، مسابقه‌ای و راحتی اشاره کرد.
 • جنس روکش: از جمله مواردی که هنگام خرید صندلی گیمینگ باید به آن توجه شود، نوع روکش صندلی است. عمده صندلی‌های گیمینگ دارای روکشی از جنس چرم مصنوعی هستند که راحتی بالایی داشته و کیفیت قابل توجهی دارند.
 • قفل تنظیمات: یکی از ویژگی‌های جالب صندلی‌های گیمینگ، قفل تنظیماتی است که برای صندلی درنظر گرفتید تا همیشه نیازی به تنظیم مجدد نباشد.
 • تنظیم صندلی: از جمله تفاوتی که میان صندلی‌های گیمینگ می‌توان مشاهده کرد، تعداد کلیدهای تنظیماتی است که افراد روی صندلی می‌توانند داشته باشند. هر چه صندلی موردنظر کلید بیشتری داشته باشد، گران‌تر است.
 • دسته صندلی: در صندلی‌های گیمینگ دسته صندلی دارای قابلیت‌های تنظیماتی بیشتری است.
 • ظرفیت وزن: هر صندلی دارای ظرفیت وزن خاص خود بوده و نباید مدلی خریداری کنید که وزن شما را تحمل نمی‌کند.
 • قد: شرکت‌های تولیدکننده صندلی پشتی را براساس قد افراد تولید می‌کنند و بنابراین باید گزینه‌ای متناسب قد خود خریداری کنید.
 • یکپارچه ساختن با بازی: هر کنسول بازی صندلی خاص خود را دربرمی‌گیرد. به همین علت صندلی‌ها دارای تعدادی پورت بوده که در صورت پشتیبانی از کنسول می‌توانید، گجت، دسته و سایر وسایل مورد نیاز را متصل کنید.
 • سایز: شما باید با توجه به سایز اتاق خود یک صندلی گیمینگ تهیه کنید، بنابراین دقت به خرج دهید صندلی موردنظر بزرگ نباشد.

یک فرد اگر موارد فوق را مورد توجه قرار دهد، بی شک صندلی گیمینگ ایده آلی خریداری خواهد کرد. ناگفته نماند برای خرید صندلی می‌توانید به فروشگاه آون کامپیوتر مراجعه کنید که تمامی تجهیزات لازم گیمینگ را در اختیار گیمرهای عزیز قرار داده است.

کلام آخر

به هر حال باید توجه داشته باشید، صندلی گیمینگ ارزان قیمتی که تهیه می‌کنید ویژگی‌های کاربردی در ازای قیمت مناسب داشته باشد. صندلی‌های گیمینگ ارزان قیمت متنوعی در بازار می‌توان یافت که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند و می‌توانند نیاز مخاطب را به خوبی برآورده سازند.

اگر شما به دنبال خرید صندلی گیمینگ ارزان و در عین حال باکیفیت هستید، باید به فاکتورهای اشاره شده در بالا توجه نمایید. خرید صندلی در ظاهر امر ساده‌ای بوده اما انجام آن چندان سادگی ندارد و نیاز است تا بررسی و تحقیقات لازم صورت گیرد.

گیمرها یا کسانی که مدت زمان طولانی در مقابل سیستم گیمینگ خود هستند، نیاز است تا از صندلی نرم و باکیفیت و از جمله راحت بهره ببرند. شرکت‌های شخص ثالث متعددی وجود دارد که می‌توان صندلی موردنظر را با قیمت مناسب تهیه کرد. شایان ذکر است که باید دقت داشته باشید صندلی موردنظرتان کیفیت لازم را ارائه دهد و شاید قیمت ارزان کمی از این کیفیت بکاهد اما به طور کلی می‌تواند نظر شما را جلب سازد.

به هر حال اگر می‌خواهید یک صندلی زیبا و در عین حال خوش قیمت داشته باشید، به موارد گفته شده توجه کنید، همین امر کمک کرده تا گزینه مناسب خریداری کنید.