از آنجایی که گیمرها مدت زمان طولانی در مقابل سیستم دسکتاپی خود قرار دارند، اگر از صندلی مناسبی برخوردار نباشند، این موضوع صدمه جدی نه تنها به بدن گیمر بلکه روی سلامتی آنها وارد خواهد کرد.

بنابراین اگر از دسته گیمرها هستید و قصد دارید صندلی مناسب خود خریداری کنید و قطعا آن صندلی گیمینگ است، قصد داریم شما را با مواردی پیش از خرید آشنا سازیم. حتما مقاله نکاتی که در خرید صندلی گیمینگ ارزان که باید رعایت کرد را مطالعه کنید


توجه به سلامتی

اگر از گیمرهای هاردکور هستید، نبود صندلی گیمینگ که همگی ارگونومیک هستند، لطمه سختی را به بدن شما وارد خواهد کرد. بیشتر صندلی‌های گیمینگ نیاز شما را برای داشتن صندلی راحت برآورده خواهد کرد اما این مهم است که چه مدلی را خریداری می‌کنید. اگر به فروشگاهی در این رابطه مراجعه کنید با انواع مدل صندلی گیمینگ رو به رو می‌شوید که انتخاب را قطعا برای شما سخت خواهد کرد.

زیرا تقریبا همگی ساختار حرفه‌ای داشته و نظر شما را به خود جلب می‌سازند. باید بیان داشت که نبود صندلی گیمینگ تجربه بازی را به شدت برای شما رنج آور می‌کند و به لطف صندلی می‌توانید احساس بهتر داشته و مدت زمان طولانی‌تری را به بازی خود اختصاص دهید.

در بازار شاهد صندلی‌های هیجان انگیز گیمینگ هستید اما در واقع این مدل‌ها مناسب نبوده و باید از خیرشان بگذرید. طبق تحقیقات صورت گرفته در سال 2014، برخی گیمرها به طور متوسط 6 ساعت در روز را صرف اجرا بازی می‌کنند که مدت زمان کمی نیست و اگر صندلی گیمینگی در دسترس نباشد، صدمه جدی به بدن وارد خواهد کرد.

در هنگام خرید صندلی گیمینگ به چه نکاتی توجه کنیم | آون کامپیوتر

قطعا شما نمی‌خواهید در حین اجرا بازی سختی و رنج خستگی آوری را داشته باشید. بسیاری معتقدند قیمت یک صندلی تاثیری در کیفیت آن ندارد، اما این استنباط اشتباه است و باید به جرات گفت که قیمت تاثیر مستقیمی در کیفیت محصول می‌گذارد. 


در ادامه قصد داریم ویژگی‌ صندلی‌های گیمینگ مختلف را مطرح کنیم:

صندلی گیمینگ : یک صندلی گیمینگ کامپیوتر شبیه به صندلی اداری بوده اما برای تمامی بازیها مناسب است. ویژگی‌های ارگونومیکی چون بالشت کمر، بالشت پشت سر و دسته‌های راحت، تاثیر زیادی در کیفیت یک صندلی گیمینگ کامپیوتر دارد. 

صندلی‌هایی از برندهای معروف باتوجه به ساختشان از بهترین مواد دارای راحتی بالا هستند و استاندارد کافی را ارائه می‌دهند. همچنین قابلیت تغییر زاویه 180 درجه تکیه گاه و تغییر سایز دسته‌ها و نشیمن گاه از ویژگی‌های عالی این برند است.

صندلی های گیمینگ گهواره شکل بی پایه: این نوع صندلی پایه‌ای ندارند و بر روی زمین جای می‌گیرند. این نوع صندلی راحتی بسیاری به کاربر منتقل کرده و یک مدل حرفه‌ای گیمینگ تلقی می‌شوند. برخی از این صندلی‌ها دارای ورودی استریو RCA، سیستم های بی سیم، بلندگو و ساب ووفر، حافظه فوم پد و برخی ویژگی‌های کاربردی دیگر هستند. این نکته حائز اهمیت است که افراد می‌توانند با کنار هم قرار دادند چند واحد از این صندلی، تجربه لذت بخشی کسب کنند.

صندلی های گیمینگ گهواره شکل با پایه: این نوع صندلی پایه‌ای دارند و همانند دیگر مدل‌های گیمینگ هستند. این نوع صندلی راحتی بسیاری به کاربر منتقل کرده و یک مدل حرفه‌ای گیمینگ تلقی می‌شوند. برخی از این صندلی‌ها ویژگی‌های کاربردی به همراه دارند اما متفاوت از مدل بی پایه محسوب می‌شوند. 

صندلی های گیمینگ کیسه شکل: این نوع صندلی به شکل بادی با همان کیسه‌ای بوده و آرامش بسیاری برای افراد هنگام بازی رقم می‌زنند. البته این مدل‌ها بیشتر مناسب افرادی است که به انجام بازی با کنسول می‌پردازند تا کامپیوترها زیرا ارتفاع کافی برای کاربری در مقابل کامپیوتر را ندارند. در هر صورت اگر از دسته کنسول گیمر هستید، این نوع صندلی را خریداری کنید که به سادگی نیاز شما را برآورده خواهد کرد و باکیفیت است.


نکاتی در هنگام خرید صندلی گیمینگ

نکاتی در هنگام خرید صندلی گیمینگ | آون کامپیوتر

صندلی‌های گیمینگ متعددی در بازار یافت می‌شود که هر یک به برند خاصی اختصاص دارند، باید سعی کنید از برندی صندلی موردنظر را تهیه کنید که کیفیت لازم را ارائه دهد. صندلی گیمینگ باید ارگونومی لازم را دارا باشد تا بتواند راحتی را به ارمغان بیاورد.

در هنگام خرید به ساختار صندلی توجه بسیاری داشته باشید تا بتواند به خوبی موجب راحتی در هنگام بازی شود. یک صندلی گیمینگ اگر ساختار ارگونومیک نداشته باشد، قطعا اهدافی چون راحتی و حفظ سلامتی بدن را به دنبال نخواهد داشت.

چه خوب است با آگاهی لازم صندلی گیمینگ را تهیه کنیم. همچنین باید توجه داشته باشید، یک صندلی ارزان قیمت لزوما مدل مناسبی نیست و ویژگی‌هایی که مدل گران‌تر دارد، برای کاربر رقم نخواهد زد. این مدل‌ها صرفا طراحی گیمینگ دارند اما از متریال مناسب بی بهره هستند.

بنابراین در هنگام خرید دقت عمل بالایی به خرج دهید تا بتوانید گزینه ایده آل را برای اتاق خود تهیه کنید. همچنین باید به گارانتی و موارد مربوط آن هم توجه داشته باشید. در هر صورت خرید صندلی گیمینگ اگر با آگاهی قبلی صورت گیرد، قطعا مدلی مناسب را شامل حال شما خواهد کرد.

برای خرید صندلی گیمینگ خود می‌توانید به وب سایت فروشگاه آون کامپیوتر مراجعه نمایید.