سال 2022 در نزدیکی بوده و شرکت‌های توسعه دهنده بازی نیز مشغول آثار جدید هستند تا برای انتشار در سال 2022 آماده کنند. عناوین مختلفی در دست ساخت قرار دارد که برخی برای کنسول پلی استیشن 5 بوده و برخی نیز برای رایانه شخصی و سایر کنسول‌ها.

شاید این پرسش برای شما به وجود بیاید که بهترین بازی‌های سال 2022 یا همان موردانتظارترین عناوین سال آینده کدام یک هستند. 

ما در این مطلب تصمیم گرفتیم شما را با موردانتظارترین‌ها آشنا سازیم.

بازی Blood Bowl 3

بازی Blood Bowl 3 | آون کامپیوتر


این نسخه آخرین نسخه سری بازی‌های طنز Blood Bowl  است و به نوعی می‌توان آن را به عناوینی چون Warhammer و Madden نسبت داد. اگر به دنبال یک بازی به شدت سرگرم کننده هستید، نسخه جدید این عنوان سال آینده منتشر می‌شود. 

بازی Blood Bowl جدید در بهار سال 2022 منتشر خواهد شد و در سبک چندنفره ورزشی استراتژیکی است.


بازی Dying Light 2

بازی Dying Light 2 | آون کامپیوتر

دیگر عنوان این فهرست Dying Light 2 است. یک بازی ترس و بقا که سبک اکشن هم دارد. بازی مورد اشاره برای انتشار در فوریه 2022 آماده می‌شود و بازیکن در نقش یک قهرمان پارکور قرار می‌گیرد.

وظیفه ساخت بازی برعهده استودیو تکلند قرار داشته و دنباله مستقیم نسخه 2015 محسوب می‌شود که باری دیگر قرار است بازیکنان را میخکوب کند.


بازی Elden Ring

بازی Elden Ring | آون کامپیوتر

بازی Elden Ring یک عنوان اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیو فرام سافت ور در دست توسعه قرار دارد. بازی که علاقمندان بسیاری در انتظار انتشار آن هستند. بازی در فوریه 2022 منتشر خواهد شد و احتمال تاخیر آن هم وجود دارد.

در این بازی که سبکی شبیه به بازی دارک سولز دارد، شما با دنیای جدید و همچنان تاریکی رو به رو خواهید بود که قهرمان داستان باید به نبرد تاریکی برود. 


بازی Final Fantasy XVIبازی Final Fantasy XVI | آون کامپیوتر

بازی دیگری که باید به آن اشاره کنیم، عنوان Final Fantasy XVI است. این بازی در سبک نقش آفرینی اکشن توسط شرکت اسکوئرانیکس در دست ساخت قرار دارد.  بازی دارای سبک اکشن بوده و سراسر سرگرمی را برای بازیکنان رقم خواهد زد.

در نسخه جدید که شانزدهمین نسخه از سری Final Fantasy  محسوب می‌شود باری دیگر شاهد بازی هیجان انگیز اسکوئرانیکس هستیم.


بازی GhostWire: Tokyo

بازی GhostWire: Tokyo | آون کامپیوتر

این عنوان اثری اکشن ماجراجویی بوده که توسط استودیو تانگو گیم ورکس در دست توسعه قرار دارد. داستان در سال‌های آینده رخ می‌دهد و مردم شهر توکیو در یک شب بارانی به طرز مشکوکی ناپدید شده و گویی این ناپدید شدن توسط یوکاها یا ارواح‌های ژاپنی صورت می‌گیرد. 

به نوعی داستان با فرهنگ ژاپنی عجین است و بیشتر گیم پلی را بازیکنان با شمشیر همراه هستند که باید به جنگ تن به تن با دشمنان بپردازند. 

کارگردان بازی یعنی شینجی میکامی بیان داشته که در این بازی بازیکنان با تمی تاریک رو به رو هستند اما این به معنای ترسناک بودن نیست.


بازی God of War: Ragnarok

بازی God of War: Ragnarok | آون کامپیوتر

دیگر عنوان مورد اشاره، God of War: Ragnarok از بازی موردانتظار کنسول پلی استیشن 5 است که علاقمندان برای انتشار آن سخت در انتظار هستند.

این بازی داستان آن سه سال پس از نسخه 2018 رخ می‌دهد و فرزند کریتوس و خود آن سن بیشتری نسبت به قبل پیدا کردند. البته در این میان آترئوس فرزند کریتوس به فردی با تجربه در شکار و مبارزه تبدیل شد. 

آنها همچنان در اسکاندیناوی سیر می‌کنند و بازیکنان باید همچنان با خدایان و دشمنان سخت به مبارزه بپردازند God of War جدید تاریخ انتشار دقیقی نداشته و نها می‌دانیم در سال 2022 به عنوان یک بازی اکشن سوم شخص منتشر می‌شود.


بازی Gotham Knights

بازی Gotham Knights | آون کامپیوتر

در این لیست بازیکنان بزرگی وجود دارند و یکی از عناوین مورد انتظار دیگر فهرست Gotham Knights است. این بازی توسط استودیو وارنربرادرز مونترال تحت توسعه قرار داشته و در سبک جهان باز روایت می‌شود. 

در این عنوان شاهد چهار شخصیت نایت وینگ، بت گرل، رد هود و رابین هستیم. داستان در شهر گاتهام جریان داشته و پس از مرگ بتمن و جیمزگوردن، شهر پر از نابسامانی شده و این چهار شخصیت در تلاش هستند تا شهر را از این هرج و مرج به وجود آمده نجات دهند.


بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West | آون کامپیوتر

یکی از عناوین مورد انتظار اثر جدید استودیو گوریلاگیمز است که با نام Horizon Forbidden West شناخته می‌شود و دنباله نسخه قبلی یعنی Horizon Zero Down است. در این نسخه بازیکنان همچنان نقش الوی دختر قهرمان را برعهده دارند که در مقابل دشمنانی با ادوات مدرن و سنتی قرار می‌گیرد.

بازی که در سبک اکشن ماجراجویی بوده و از گرافیک بالایی هم برخوردار است. Horizon Forbidden West در سال 2022 منتشر خواهد شد و برای پلی استیشن 5 درنظر گرفته شده است.


بازی Kirby and the Forgotten Land

بازی Kirby and the Forgotten Land | آون کامپیوتر

بازی Kirby and the Forgotten Land بخشی از عنوان Super Smash Bros شناخته می‌شود که توانسته علاقمندان بسیاری هم پیدا کند. نسخه جدید در بهار سال آینده یعنی 2022 منتشر می‌شود و شما را در نقش کربی قرار خواهد داد که در دنیایی زیبا به ماجراجویی خواهید پرداخت.

اگر قصد دارید یک عنوان سرگرم کننده جذاب و در عین حال چشم نواز را تجربه کنید، بازی Kirby and the Forgotten Land  شرکت نینتندو همان گزینه است.


بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 | آون کامپیوتر

یکی از عناوین بزرگ و آینده نینتندو، بی شک بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 است. عنوانی که از سری محبوب زلدا بوده و سال‌های گذشته رونمایی شد اما همچنان بدون تاریخ انتشار است. برخی معتقدند که سال 2022 شرکت نینتندو آن را منتشر خواهد کرد.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 عنوانی جهان آزاد است که شما را در دنیایی خیالی و بلندپروازانه قرار می‌دهد که قطعا تجربه آن خالی از لطف نیست.


بازی Pokémon Legends: Arceus

بازی Pokémon Legends: Arceus | آون کامپیوتر

در بازی Pokémon Legends: Arceus ترینرها به دنیای منتقل می‌شوند که پر از پوکمون است. این عنوان شباهت کمی با The Legend of Zelda: Breath of the Wild ندارد.

طرفداران پوکمون می‌توانند این بازی انحصاری کنسول نینتندو سوییچ را در اوایل سال 2022 تجربه کرده و بسیار لذت ببرند. زیرا قرار است ماجراجویی با پوکمون‌ها در این عنوان محبوب و دوست داشتنی داشته باشید.


بازی Salt and Sacrifice

بازی Salt and Sacrifice | آون کامپیوتر

دیگر عنوان این فهرست، بازی Salt and Sacrifice است. این نسخه را می‌توان دنباله‌ای برای بازی Salt and Sanctuary دانست که توسط استودیو SKA توسعه یافت. 

نسخه جدید تا حد زیادی برگرفته از بازی دارک سولز بوده و سبک گیم پلی مشابهی دارد. اگرچه تاریخ عرضه مشخص نیست اما تیم توسعه سال 2022 را برای انتشار این عنوان هدف گرفتند.


بازی Sifu

بازی Sifu | آون کامپیوتر

یکی از عناوین مورد انتظار سال 2022، بی شک بازی Sifu بوده که در سبک کنگفو بازیکنان را در قالب مبارزی قهرمان قرار می‌دهد.

وظیفه توسعه بازی برعهده استودیو Sloclap قرار دارد. گرافیک بازی انیمیشنی دو بعدی بوده و داستانی برگرفته از فرهنگ شرقی دارد. 

در واقع با یک اثر رو به رو هستیم که مبارزات رزمی را به نمایش می‌گذارد و در سال 2022 منتشر خواهد شد.


بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl | آون کامپیوتر

یکی از بازی‌های به شدت مورد انتظار سال آینده، S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl است. دنباله‌ای برای نسخه اول و با سبک اول شخص شوتر که تمی دارک یا همان آخرالزمانی دارد.

البته می‌توان S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl و این فرنچایز را شبیه به سری بازی‌های Metro  هم دانست. 

این عنوان در آوریل سال 2022 منتشر خواهد شد و بازیکنان در قلب چرنوبیل باید به ماجراجویی‌های وحشتناک بپردازند.


بازی Starfield

بازی Starfield | آون کامپیوتر

یکی از عناوین بزرگ سال 2022 بی شک Starfield شرکت بتسدا است. این عنوان علمی تخیلی دارای داستانی غنی و دنیای بزرگ است که در اعماق کهکشان راه شیری رخ می‌دهد.

Starfield چند سالی است که از توسعه آن می‌گذرد و اگر تاخیری پیش نیاید، در نهایت سال 2022 برای کنسول نسل نهمی ایکس باکس و رایانه شخصی منتشر خواهد شد.

تا طرفداران بتسدا عنوانی بزرگ و مورد انتظار را تجربه کنند.


بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction

بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction | آون کامپیوتر

همانطور که از نام این بازی پیدا است، به عنوان سری Tom Clancy’s Rainbow Six شناخته می‌شود و در واقع نسخه اسپین آفی برای Rainbow Six قبلی به حساب می‌آید.

این عنوان شوتر آنلاین اول شخص شرکت یوبیسافت نیز در سال 2022 منتشر خواهد شد و چند باری انتشار آن با تاخیر رو به رو شده اما در نهایت سال آینده دردسترس قرار خواهد گرفت.

برای خرید بازی موردنظر می‌توانید به وب سایت آون کامپیوتر مراجعه کنید.