شارژ شدن و مسائل مربوط به باتری همیشه برای دارندگان تلفن هوشمند اهمیت بسیاری داشته است و از این رو موجب شده تا کاربران به سراغ مدل‌های گران قیمت رفته تا بتوانند گزینه موردنظر را تهیه کنند. اما گاهی اوقات نیازی به تعویض یا ارتقا هزینه بر گوشی هوشمند نیست تا بتوانید به دستگاهی دست یابید که سرعت شارژ بهتری دارد.

ما در این مطلب قصد داریم که شما را با مواردی در جهت ارتقا سرعت شارژ گوشی خود آشنا سازیم، پس با ما همراه باشید.

افزایش سرعت شارژ گوشی | آون کامپیوتر

1-کابل و شارژر مناسب را به کارگیرید

یکی از موارد عمده کاهش سرعت شارژ یک گوشی استفاده از شارژر و کابل نامناسب است. گاهی اوقات افراد از شارژر یا کابلی استفاده می‌کنند که اصلا برای تلفن هوشمند آنها نیست. اگر شما شارژرهایی از برندهای نامعتبر استفاده کنید، بی شک این نوع کابل استاندارد یکسانی با گوشی شما نداشته و ممکن است نه تنها سرعت شارژر را کند سازد، بلکه آسیبی به باتری وارد خواهد کرد.

بنابراین همیشه سعی کنید از شارژر و کابل گوشی خود بهره گیرید و در صورت از دست دادن، برند معتبری را انتخاب کنید یا همان برند تلفن هوشمند خودتان باشد. این گونه کمتر دچار مشکلاتی در حین شارژ خواهید شد.


2-عدم استفاده از حالت شارژ بی سیم

چند سالی می‌شود شرکت‌ها فناوری شارژ بی سیم را برای گوشی‌های رده بالا به کار می‌گیرند. اگرچه در حال حاضر برخی میان رده‌ها نیز چنین ویژگی دارند و استفاده چنین قابلیتی چندان به صرفه نیست.

این نوع شارژرها اگرچه در سال‌های گذشته سرعت شارژشان افزایش داشته اما نسبت به نوع سیمی چندان چشمگیر نیست. همچنین باید بیان داشت که حالت شارژ بی سیم نسبت به سیمی دارای سرعت شارژ کمتر هستند و بیشتر برای زمانی کارآمد می‌باشند که سطح شارژ بالاست و تنها می‌خواهید چند 10 درصد به شارژ باتری گوشی خود بیافزایید.

همچنین استثنایی نیز وجود دارد، شارژر بی سیم سریع از شارژرهای USB قدیمی عملکرد بهتری داشت؛ اما نسبت به شارژرهای سریع که به گوشی شما متصل می‌شوند، قطعا سرعت بالایی ندارند.

بنابراین اگر می‌خواهید تجربه شارژ سریع با گوشی هوشمند اندرویدی خود داشته باشید، استفاده از شارژر بی‌سیم را فراموش کنید که چندان مفید واقع نشده و نیازتان را در بحث سرعت شارژ بالا برآورده نمی‌کنند.

سرعت شارژر سیمی به مراتب بسیار بیشتر از نوع بی سیم بوده و می‌تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد. 

عدم استفاده از حالت شارژ بی سیم | آون کامپیوتر

3-قرار دادن گوشی روی حالت هواپیما

یکی از مواردی بسیار مطرح در زمینه افزایش سرعت شارژ، بی شک قرار دادن گوشی روی حالت هواپیما است. در این وضعیت گوشی هیچ ارتباط شبکه‌ای نداشته و اتلاف انرژی هم ندارد. بنابراین هنگامی که اتلاف انرژی در کار نیست، شارژ شدن در این حالت سرعت بیشتری به خود گرفته باتری نیز به سرعت شارژ کاملی پیدا خواهد کرد.

به نوعی تلفن هوشمند شما، در هنگام شارژ شدن فعالیت کمتری انجام خواهد داد، سریع‌تر نیز شارژ خواهد شد. حالت پرواز موجب می‌شود تلفن هوشمندتان، تمام ارتباطات رادیویی خود را متوقف کند که شامل عملیات بی سیم چون وای فای، 4 یا 5جی، جی اس ام و… می‌شود. بنابراین فعالیت گوشی شما کاهش پیدا کرده و این کار موجب افزایش سرعت شارژ گوشی می‌گردد و کاربردی است.

قرار دادن گوشی روی حالت هواپیما | آون کامپیوتر

4-گوشی را خاموش کنید

یکی دیگر از مواردی که کمک می‌کند سرعت شارژ تلفن هوشمند شما ارتقا یابد، خاموش بودن دستگاه است. شما با خاموش کردن گوشی موجب می‌شوید تا هیچ هدر رفت انرژی در کار نباشد و شارژ شدن در کمال آرامش صورت گیرد.

این یعنی سرعت شارژ ارتقا یافته به سرعت شاهد پر شدن شارژ خواهیم بود. همانطور که می‌دانید بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند در هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید زیرا لطمه به باتری وارد خواهید کرد و بهتر است در هنگام غیرفعال بودن شارژ را انجام دهید.


موارد دیگر

سایر مواردی که می‌تواند در افزایش سرعت شارژ کمک کند شامل عدم استفاده از تلفن هوشمند هنگام شارژ، غیرفعال کردن قابلیت‌هایر غیرضروری، استفاده از حالت ذخیره نیرو، خارج کردن گوشی از کاور و برخی دیگر. هر یک از این موارد ویژگی‌های کاربردی هستند که کمک خواهند کرد اسمارتفون شما به سرعت شارژ شود و در نتیجه دیگر وقت خود را برای شارژ کامل دستگاه هدر ندهید.

برای خرید گوشی اندرویدی می‌توانید به فروشگاه آون کامپیوتر مراجعه کنید.