بسیاری از افرادی که به استفاده پاوربانک می‌پردازند، این پرسش در ذهنشان خطور می‌کند آیا ممکن است یک پاوربانک صدمه به گوشی هوشمندشان وارد کند یا خیر. البته این موضوع از زمانی که پاوربانک‌ها رواج پیدا کردند، بیشتر موردتوجه قرار گرفتند.

برخی افراد معتقدند از زمانی که به استفاده پاوربانک پرداختند، باتری گوشی آنها آسیب جدی دیده و توان خود را از دست داده است. دیگر افراد نیز بیان کردند، عملکرد تلفن هوشمند و سایر ابزارهای دیجیتالی متصل به پاور بانک افت عملکردی داشته است.

در این مقاله قصد داریم شرح دهیم که آیا پاوربانک لطمه‌ای به گوشی هوشمند وارد خواهد کرد یا خیر. از آنجایی که در حال حاضر کاربران پاوربانک کم نیستند، لازم است تا در این رابطه توضیحاتی ارائه شود تا همگان از آن با خبر باشند.


از نظر علمی آیا پاوربانک موجب آسیب رساندن به گوشی هوشمند می‌شود؟

به طور کلی هیچ اسناد علمی وجود نداشته که نشان دهد آسیب جدی به دستگاه‌های دیجیتال از طریق پاوربانک وارد می‌آید. این ادعا توسط کاربران منتشر شده و هیچ سند علمی وجود ندارد تا آن را تایید کرد. شرکت‌های تولیدکننده همیشه پاوربانک را متناسب با ولتاژ گوشی یا دیگر دستگاه‌های دیجیتال توسعه می‌دهند، بنابراین امکان آسیب رسیدن به گوشی یا سایر دستگاه‌های دیجیتال از طریق پاوربانک صحیح نیست.

در نتیجه اگر پاوربانک‌ها توسط برندی معتبر با قطعاتی قابل توجه و کیفیت قابل قبول ساخته شده باشند، قطعا هیچ آسیبی را به دستگاه دیجیتالی موردنظر وارد نخواهند کرد. پس سعی کنید پیش از خرید پاوربانک به برند، مدل و موارد دیگر آن توجه کنید تا مشخص شود با چه مدلی رو به رو هستید و اگر کیفیت لازم را ندارد، از خرید یا دریافت آن صرف نظر کنید.

پاوربانک گوشی را خراب میکند؟ | آون کامپیوتر

ناگفته نماند پاوربانک‌های آسیب رسان عمدتا برند چینی هستند و از قطعات نامطلوبی هم به تولید می‌رسند. همین امر موجب می‌شود تا آسیب جدی به دستگاه دیجیتالی موردنظر وارد شود. بنابراین باید دقت کافی را به خرج داد و مطمئن شد که از یک پاوربانک قابل اطمینان و باکیفیت بهره می‌گیرید.

پاوربانک استاندارد چه مزایایی دارد؟

اگر از پاوربانک باکیفیت و استاندارد بهره گیرید، قطعا نه تنها آسیبی به گوشی شما وارد نخواهد شد، بلکه دستگاه شما طول عمر باتری بیشتری هم پیدا خواهد کرد. حتی برخی از این مدل پاوربانک‌ها دارای فناوری بخصوص هستند که موجب می‌شوند به تنظیم دما و حرارت باتری هم بپردازند.

بنابراین چه خوب است اگر از پاوربانک باکیفیت و استاندارد بهره گرفت.

اقداماتی که موجب کاهش آسیب به گوشی می‌شود؟

  • سعی کنید از خرید پاوربانک ارزان قیمت دوری کنید. هیچ گاه پاوربانک مناسب با قیمت پایین به فروش نمی‌رسد. بنابراین هیچ شرکت بزرگ تولیدکننده پاوربانک محصولی ارزان قیمت به بازار عرضه نمی‌کند. درنهایت توجه داشته باشید که یک پاوربانک خوش قیمت و کارآمد خریداری کنید و قیمت مناسب را همیشه فاکتور بگیرید. در نتیجه نباید فکر کنید که قیمت ارزان موجب خواهد شد شما به پاوربانک مناسب دست پیدا می‌کنید.
  • به رتبه بندی انرژی پاوربانک و استانداردهای ارتباطی آن توجه کنید. زیرا اگر استانداردهای آن فراتر یا کمتر از گوشی موردنظر شما باشد، ممکن است آسیب جدی وارد کرده و این امر موجب خواهد شد تا عمر باتری گوشی شما کاهش یابد. پس سعی کنید متناسب با استانداردهای ذکر شده برای گوشی هوشمند موردنظر، پاوربانک ایده آل را تهیه کرده و اطمینان از عمر طولانی باتری پیدا کنید.

آیا پاوربانک موجب خراب شدن گوشی میشود؟ | آون کامپیوتر

نکته پایانی

باید بیان داشت که پاور بانک از جمله لوازم جانبی بوده که در کنار گوشی هوشمند و دیگر دیوایس دیجیتالی ممکن است به کار گرفته شود. این ادعا که پاوربانک خرابی گوشی را در پی دارد، از ریشه اشتباه است. البته زمانی که شما یک پاوربانک ارزان قیمت و نامرغوب را خریداری کنید، احتمالا این مسئله صحت پیدا کند، اما هنگام خرید یک مدل باکیفیت و برند، بی شک چنین فرضیه اشتباه است و نباید آن را جدی گرفت، زیرا بی شک پاوربانک مرغوب و باکیفیت استاندارد لازم را کسب کرده و هیچ صدمه به تلفن هوشمند شما وارد نخواهد کرد.

پس اگر به مدل و کیفیت پاوربانک خود اطمینان دارید، پس نگران آسیب رسیدن به تلفن هوشمند خود نباشید، زیرا به هیچ وجه اشکالی در آن به وجود نخواهد آمد و سال‌ها می‌توانید اسمارتفون موردنظر را در کنار پاوربانک به کار گیرید و از تجربه کاربری لذت ببرید.